Loading.....
Přihlásit se

. . . časopis pro zájemce o zahradu a zahradní techniku.

Sekačku, kosu nebo ovečky?

Sekačku, kosu nebo ovečky? Skitterphoto
14. březen 2017
(1 Hlasovat)

Titulek tohoto článku je nadnesený, samozřejmě necháme na každém, co si vybere ke zvelebení svého trávníku, ale pokud si chcete k tomuto účelu vybrat sekačku, pak věnujte pozornost dalším odstavcům. Trávník, především okrasný, je třeba, jak všichni víme, pravidelně kosit, hnojit, zalévat, provzdušňovat, válet, zbavovat plevele apod. My vám zde krátce nabídneme rady, jak vybrat vhodnou sekačku. Prvním kritériem je pohon, elektřina nebo benzín.

Pohon je na prvním místě

Elektrické sekačky jsou jednodušší na obsluhu a hlavně údržbu, ale nevýhoda je kabel. Naopak vám odpadá údržba motoru. Někteří servisní technici ale říkají, že by mě majitel elektrické sekačky jednou za rok odšroubovat kryt motoru a vysypat trávu, která je kolem elektromotoru usazená, naopak jiní říkají, že to je elektrické zařízení a do něj nesmí laik zasahovat. Jediné co u elektrických sekaček je dobré, tak je nabrousit a vyvážit nůž. Svépomocí nebo u specializované firmy.

Benzínové sekačky jsou sice neomezeny v dojezdu do zákoutí a do vzdálenějších míst od přívodu elektřiny, ale naopak se o ně musíte více starat. Potřebují pravidelně měnit olej, kontrolovat zapalovací svíčku, je třeba dbát na čerstvost paliva, aby se nezanesl karburátor, který pak nejde jen tak vyčistit hadříkem. Je třeba měnit vzduchový filtr. Měly by se i promazávat celkově všechny pohyblivé součásti stroje. Měli byste zvážit, na jak velkou plochu ji chcete používat.

 

Chcete li pokračovat ve čtení, musíte mít zakoupeno aktivní předplatné.
Přečteno: 424 krát
Jaroslav Koudela

Redaktor časopisu Zahrada a technika.
Zahradník a student Masarykovy zemědělské vyšší odborné školy v Opavě.

agro-koudela.cz | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.